ilogistyka
sep
ilogistyka.pl » Słownik pojęć logistycznych. Angielsko-Polski. Polsko-Angielski
PARTNERZY
Thesis.pl
Pralnia Chemiczna Czysta Odzież Poznań
Opakowania zabezpieczające dla przesyłek
Warsztat Samochodowy Diagnostic Car
SGH.jpg
Protex - czyszczenia techniczne dla przemysłu
BHP Bejma Poznań
tsl_zielone-biale3a.gif
j.gif
forum.jpg

 Słownik pojęć logistycznych. Angielsko-Polski. Polsko-Angielski
Dictionary of Logistics Terms. English-Polish. Polish-English
nakład wyczerpany


 

Słownik - pierwsze takie wydawnictwo w Polsce - zawiera blisko 7,5 tysiąca specjalistycznych terminów z logistyki i zarządzania logistycznego oraz blisko 300 skrótów (reprezentowana jest terminologia transportowa, magazynowa, marketingowa, handlowa oraz towaro- i ładunkoznawcza). Słownik obejmuje pojęcia wykorzystywane w przedsiębiorstwie, związane z zaopatrzeniem, produkcją, dystrybucją, obrotem opakowaniami i materiałami oraz utylizacją odpadów. Szeroko potraktowana została również w słowniku tematyka związana z infrastrukturą transportową - magazynową i informatyczną służącą logistyce (szczególnie chodzi o systemy automatycznej identyfikacji). - Starałem się na tyle aktualizować pojęcia, aby opracowanie odzwierciedlało aktualne tendencje w logistyce. Wyszczególnione w nim słownictwo dotyczy więc zintegrowanych łańcuchów dostaw, sieci i usług logistycznych, logistyki w usługach, logistyki miejskiej i międzynarodowej. Nie zabrakło także pojęć związanych z zarządzaniem strategicznym w przedsiębiorstwie, technologiami teleinformatycznymi i rozwojem rozwiązań e-biznesowych - dodaje prof. Maciej Szymczak.

Wydawnictwo: MJ MEDIA ilogistyka.pl
ISBN: 978-83-927928-0-2
Liczba stron: 305
Wymiary: 235 x 265 mm
Opinia o Słowniku:

„Przepływ informacji jest, obok przepływu i magazynowania dóbr, podstawowym aspektem zarządzania logistycznego. Praca w międzynarodowych łańcuchach dostaw związana jest z koniecznością szybkiej i sprawnej wymiany informacji w języku angielskim. Niejednokrotnie przepływ ten ulega zaburzeniom wynikającym z nieporozumień językowych lub braku znajomości fachowego słownictwa. „Słownik pojęć logistycznych" stanowi rozwiązanie tego problemu. Bogactwo terminów i przejrzysty układ słownika umożliwiają szybką i efektywną komunikację. Pozwalają również na sprawne i precyzyjne przygotowywanie wszelkiego rodzaju wystąpień, prezentacji, raportów i zestawień.„Słownik pojęć logistycznych" jest także nieocenioną pomocą w przygotowaniach do międzynarodowej certyfikacji logistycznej.''

Radosław Śliwka, CPIM, kierownik projektów logistycznych w Philips Lighting Poland


Obecnie w wyniku stale postępującej globalizacji, coraz częściej i w coraz większym stopniu, polscy menadżerowie odpowiedzialni za zarządzanie produkcją i logistyką nawiązują współpracę z firmami działającymi w skali międzynarodowej. Kontrakty i umowy zawierane są w języku angielskim i zawierają wiele bardzo szczegółowych klauzul dotyczących relacji klient-dostawca. Ich analiza i weryfikacja przypomina pracę sapera na nieznanym polu minowym - moment nieuwagi, źle zrozumiane wymagania i odpowiedzialności - mogą spowodować, że zamiast spodziewanych korzyści i zysków firma poniesie straty.
Słownik pojęć logistycznych przygotowany i opracowany przez prof. Macieja Szymczaka doskonale spełnia ich oczekiwania. Znajdują się w nim pojęcia, które każdemu menadżerowi pozwolą na wyjaśnienie wątpliwości czy znalezienie fachowych określeń z dziedziny logistyki i produkcji. Olbrzymi wkład pracy autora, który starał się objąć jak największy zakres pojęć, zapewnia wysoką jakość słownika. Moim zdaniem to naprawdę ciekawa pozycja i obowiązkowe narzędzie pracy dla wszystkich, którzy na co dzień stykają się w swojej pracy z wymaganiami aktywnego wykorzystania znajomości języka angielskiego.

Robert Stobiński, dyrektor operacyjny w Amice Wronki


„Logistyka posługuje się swoistym językiem, który potrafi zaskoczyć nowymi formami nawet wykwalifikowanych pracowników branży. Równie trudne jest swobodne i bezbłędne porozumiewanie się pojęciami logistycznymi w języku angielskim. Słownik pojęć logistycznych to poręczne i przydatne narzędzie pracy dla logistyków, posługujących się na co dzień językiem angielskim. Pozycja jest typowym słownikiem terminów i często poszukiwanych pojęć dotyczących branży TSL. Należy zwrócić uwagę, iż do tej pory nie ukazała się w kraju publikacja o charakterze słownikowym, dedykowana logistykom. To pierwszy tego rodzaju zbiór słownictwa branżowego. Sama inicjatywa jego wydania wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zarówno kadry managerskiej jak i pracowników logistyki, a tym samym jest dla nas niezwykle cenna. Specjalistyczne formy języka logistyki zebrane zostały tu zarówno w formie tradycyjnej - książkowej jak i elektronicznej. I jest to, moim zdaniem, jego wielką zaletą i zarazem powodem, dla którego gorąco polecam korzystanie z tej najnowszej publikacji".

Maciej Głowacki, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu DPD Polska
do góry